Spoznajte aplikacijo Frontman FIND v demo okolju.
Frontman FIND zagotavlja hiter in natančen elektronski popis osnovnih sredstev po nahajališčih, stroškovnih mestih, zadolženih osebah in serijskih številkah. Osnovna sredstva in nahajališča označite z nalepkami s črtnimi kodami, ki jih pri popisovanju enostavno odčitavate. Vaša inventura bo tako bistveno hitrejša in preglednejša.
V želji po čim hitrejšem zaključku inventure pogosto prihaja do napak. Analitiki ocenjujejo, da je vsaj 30 % osnovnih sredstev napačno popisanih. Zato je pomembno, da zmanjšamo možnost napake in pohitrimo popis osnovnih sredstev.
Uspešno zaključeni projekti in zadovoljne stranke dokazujejo, da so naše rešitve usmerjene v izpolnjevanje vaših zahtev po vedno boljšem poslovanju.
»Popis s terminali poteka hitreje – imamo dva terminala, eden je v rabi, drugi se polni, ekipe popisne komisije se lahko nemoteno menjajo, naslednje jutro pa imamo že vse podatke.« Bojan Mlakar, namestnik predsednika popisne komisije.
Zaradi zamudnosti inventure in potrebe po točnih inventurnih rezultatih (več kot 10.000 osnovnih sredstev) so se v Elektru Ljubljana odločili, da inventuro osnovnih sredstev ustrezno informacijsko podprejo in uvedejo črtno kodo.
Po uvedbi rešitve Frontman FIND se je hitrost popisa osnovnih sredstev povečala za 10-krat. Informacijska podpora popisu osnovnih sredstev Leku zagotavlja visoko storilnost popisovalcev in kakovostnejše upravljanje osnovnih sredstev.
Na dashboardu na terminalu, telefonu ali na računalniku. Dashboard prikazuje podatke o številu popisanih sredstev, lokacij, čakajočih na popis sredstev in lokacij, predlogov za odpis, premeščenih sredstvih,…
Lahko premaknete lokacijo osnovnega sredstva – na terminalu ali telefonu.
Odgovor je sicer stvar internih pravil popisa podjetja, zato ni enoznačnega odgovora. Dobra praksa sicer je, da je popisovalec opremljen s par novimi etiketami s črtnimi kodami in če naleti na sredstvo brez kode najprej preveri na seznamu sredstev, ki jih mora popisati na tej lokaciji. Če sredstvo najde, nanj nalepi novo kodo, na terminalu pa napiše opombo, da bi kazalo sredstvo preštevilčiti na novo. Če pa sredstva ne najde, nanj nalepi novo kodo, sredstvo doda na svoj popis in napiše opombo, da mu je dodelil to in to inventarno številko, saj na njem ni našel nalepke, niti sredstva ni bilo v popisu sredstev na dani lokaciji. Usklajevanje (in morebitno brisanje starih številk iz sistema) poteka ob koncu popisa z računovodstvom.
Sistem omogoča, da sredstvo predlagamo za odpis. Nadaljnji postopek odpisa pa je odvisen od podjetja in njegovih pravil in procesov.
Če želimo, lahko hranimo prejšnje inventure. Ker sistem omogoča samo eno aktivno inventuro naenkrat, je treba pretekle, zaključene inventure zakleniti. Tako v njih ni več možno popravljati podatkov.
Da. Podatek lahko vidimo ali v sistemu ali na poročilu, ki je izvozljivo v Excel.
Za standardna (Navision, Vasco, SAP, SAOP,…) je sinhronizacija avtomatsko omogočena, za eksotične ERP sisteme, pa prejme stranka specifikacijo, ki pove, v kakšni obliki morajo biti pripravljeni podatki, da jih bo moč izvoziti na ročne terminale / telefone in izvajati popis.