Evidentirajte prihode, odhode, odmore, odsotnosti in pripravite podatke za plače.
Rešitev za enostransko omogočanje in omejevanje dostopa.
Najdite vse rešitve za celovito upravljanje in digitalizacijo oskrbovalne verige.
Oglejte si široko ponudbo tiskalnikov, čitalcev, RFID kartic in potrošnega materiala priznanih svetovnih proizvajalcev.
V sodobnih zdravstvenih sistemih se vse bolj uveljavlja digitalizacija kot orodje za izboljšanje učinkovitosti in varnosti zdravstvene oskrbe. Eden ključnih korakov v tej smeri je uvedba elektronskega temperaturno-terapevtskega lista (eTTL), ki omogoča neposreden vnos in dostop do pacientovih podatkov prek prenosnih dlančnikov, tablic in čitalcev črtne kode.
Namesto zamudnega prepisovanja podatkov in papirnatih evidenc lahko medicinske sestre s pomočjo teh naprav v realnem času zabeležijo vitalne znake pacienta, preverijo njegovo identiteto, evidentirajo prejeto terapijo in poskrbijo za popolno sledljivost postopkov. To ne le povečuje učinkovitost zdravstvenega osebja, ampak tudi znatno izboljšuje varnost pacientov in zmanjšuje možnost napak pri zdravljenju. In prav zato je uporaba prenosnih naprav ob postelji pacienta tako zelo pomembna, oziroma je bistveno učinkovitejša od papirja in svinčnika, saj so podatki natančni, berljivi in posodobljeni. To pa ima vrsto koristi za vse vpletene v zdravstveno oskrbo ...
Povečana učinkovitost zdravstvenega osebja
Vnos podatkov v elektronski temperaturno-terapevtski list (eTTL) neposredno ob pacientovi postelji omogoča, da medicinske sestre prihranijo dragoceni čas, ki bi ga sicer porabile za prepisovanje podatkov iz papirnatih evidenc v informacijski sistem. Delo tako(j) postane hitrejše in bolj natančno, saj so vsi podatki hipno dostopni v digitalni obliki, brez tveganja, da bi se izgubili ali bili napačno interpretirani. Hkrati pa zmanjšanje administrativnega bremena omogoča, da se zdravstveno osebje bolj osredotoči na samo nego pacientov, kar izboljšuje kakovost zdravstvene oskrbe.
Izboljšana varnost pacientov
Ena največjih prednosti uporabe prenosnih naprav je zagotavljanje pravilne identifikacije pacienta. Namesto da bi se zanašali na ustne informacije ali ročno zapisane podatke, medicinske sestre s skeniranjem črtne kode na pacientovi zapestnici takoj pridobijo vse relevantne podatke, vključno z njegovim imenom, alergijami, terapijami in drugimi zdravstvenimi informacijami. To pomeni, da se znatno zmanjša tveganje za napake, kot so napačno aplicirana zdravila ali napačne medicinske intervencije. Pacienti tako prejmejo točno tisto terapijo, ki jim je predpisana, kar izboljšuje varnost zdravljenja in zmanjšuje tveganje za morebitne zaplete. Ko so v igri človeška življenja, je vsaka tehnologija, ki izboljša »statistično verjetnost okrevanja« pacienta, več kot dobrodošla.
Natančna evidenca in nadzor nad opravljenimi nalogami
Elektronski temperaturno-terapevtski list kot rečeno omogoča popolno sledljivost vseh postopkov. Sledljivost v zdravstvu je namreč izrednega pomena. Z uporabo eTTL je vsak vnos podatkov natančno zabeležen, skupaj s časovnim žigom in osebo, ki ga je izvedla. To ima vrsto prednosti, naj izpostavimo le najbolj očitne:
Če razmišljate o nakupu prenosne opreme za delo z eTTL predlagam, da se slišimo. Andrej Planina, andrej.planina@spica.com, M: + 386 41 665 102
Medicinska tablica ET40 in medicinski dlančnik HC20
Na nedavnem webinarju smo predstavili vrhunsko opremo za učinkovito delo z eTTL: medicinsko tablico ET40 in medicinski dlančnik HC20. Obe napravi sta združljivi s programsko opremo, kjer vaše medicinsko osebje že zdaj vodi vse potrebno v zvezi s pacienti, postopki, storitvami, zdravili in opremo, le da preko teh prenosnih naprava osebje vse potrebno opravi v stoje že kar ob pacientovi postelji. Orodje za vpogled v podatke in za vnos novih dogodkov je osebju tako vedno pri roki.
Prilagojena oprema za zdravstveno okolje
Pri izbiri prenosnih dlančnikov, tablic in čitalcev črtne kode za uporabo ob postelji pacienta je ključnega pomena, da so te naprave prilagojene zahtevam zdravstvenega okolja. Če z njimi še nimate praktičnih izkušenj, naj vam na kratko povzamemo »idealne« oziroma najbolj zaželene/priporočljive lastnosti tovrstne opreme:
Posnetek webinarja: prenosna oprema za zdravsto
Manj napak, boljša kakovost oskrbe
Po podatkih raziskav kar 70 % napak pri dajanju zdravil v bolnišnicah nastane zaradi napačne identifikacije pacienta ali napačne interpretacije zapisanih podatkov! Človeški rokopis je namreč v praksi ena najmanj zanesljivih stvari, zdravniki pa so po težje berljivi pisavi prav pregovorno znani. Kaj če bi jo »izločili iz enačbe«?
Skeniranje črtne kode neposredno pri pacientu zmanjša možnost človeških napak, saj zagotavlja samodejno preverjanje skladnosti podatkov. Še več, bolnišnični informacijski sistem v zaledju bdi nad vsem dogajanjem – medicinska sestra tako takoj prejme opozorilo, če poskuša aplicirati napačno zdravilo ali izvesti nepravilno terapijo!
Najboljša rešitev je tista, ki (preprosto) deluje
Nobenega dvoma ni, da uvedba elektronskega temperaturno terapevtskega lista in uporaba prenosnih dlančnikov, tablic ter čitalcev črtne kode predstavljata velik korak naprej v digitalizaciji zdravstvene oskrbe. Z njima se povečuje učinkovitost zdravstvenega osebja in zmanjša administrativno breme. Obenem se izboljša tudi varnost pacientov, saj se znatno zmanjša tveganje za nastanek napak. Poleg tega pa popolna sledljivost postopkov olajša nadzor in optimizacijo dela. Pod črto vse to poveča zadovoljstvo pacientov in medicinskega osebja, saj postanejo postopki bolj tekoči in organizirani. Seveda pa lahko preko zmogljivih mobilnih naprav zdravstveno osebje opravlja tudi vso komunikacijo s sodelavci, vključno z videoklici, nujne klice (namenska dodatna tipka), uporablja druge (mobilne) aplikacije itd.
Kako vse našteto doseči? Za uspešno implementacijo je ključna ustrezna izbira tehnologije in kakovostno usposabljanje osebja, ki bo novo opremo uporabljalo v vsakodnevni praksi. Predvsem pa ponotranjenje sprememb na bolje – digitalizacija ob postelji pacienta gradi bolj varen, bolj učinkovit in bolj zanesljiv zdravstveni sistem!
Jutrišnje zdravstvo bo še boljše!
Področje zdravstva je val digitalizacije komajda dobro zadel, a je zato zdravstvenemu osebju in pacientom že jasno, da bo digitalna preobrazba marsikaj močno spremenila (na bolje). Kaj prinaša (tehnološko gnana) prihodnost?
Sodobna tehnologija se nenehno razvija, kar pomeni, da bodo bolnišnice in drugi zdravstveni zavodi v prihodnosti lahko izkoristili še naprednejše rešitve:
Če razmišljate o nakupu prenosne opreme za delo z eTTL predlagam, da se slišimo. Spodaj so moji podatki. Veselim se morebitnega sodelovanja.
Andrej Planina, direktor divizije SCM, andrej.planina@spica.com, M: + 386 41 665 102
Prenosna oprema za delo v zdravstvu:
V obrazec vpišite vaše kontaktne podatke in v polju »Sporočilo« natančno navedite vaše vprašanje. V kratkem vam bomo odgovorili.