NE SPREGLEJTE  •  Vabljeni na prihajajoči webinar "Izzivi 3PL logistov v skladišču", 27.3.25, od 9:00 - 9:30 ➡️ VEČ  
Choose languageLanguage
Študija primera

»Nič več ne hodimo zaman k sodelavcem v druge pisarne«

»Nič več ne hodimo zaman k sodelavcem v druge pisarne« »Nič več ne hodimo zaman k sodelavcem v druge pisarne«

Rešitev: Špicina rešitev All Hours

Vsebina:

  • Zakaj je dobro imeti vedno pri roki podatke o tem, kje delajo zaposleni?
  • Kako so s Špicino rešitvijo zmanjšali birokracijo?
  • Kje vse so vidni prihranki časa?


undefined

  • Panoga: Spletna prodaja – prodaja digitalnih produktov znamk Vzgoja.si in StrategicParenting.com
  • Velikost podjetja: Majhno
  • Št. zaposlenih: 10 redno zaposlenih in nekaj pogodbenih delavcev
  • Top produkti: No yelling challenge in ADHD Advantage e-book.
  • Trenutno izvajajo zelo uspešne spletne konference: Empowered Parents Summit, ADHD Parenting Summit, Autism Parenting Summit.

O podjetju We Create Courses (WCC): njihovo poslanstvo je podpora pri vzgoji otrok

Zgodba se je začela v času pandemije leta 2020. Specialni pedagog Marko Juhant je v več kot 40 letih pridobil ogromno praktičnih izkušenj pri delu z družinami in spoznal, da mora biti starševstvo praktično, prizemljeno in, kar je najpomembnejše, učinkovito.

Kot nekdanji učitelj za otroke s posebnimi potrebami, ravnatelj šole in avtor 16 uspešnic o vzgoji otrok je uvedel pristop, ki je žal danes redek. Temelji na zdravi pameti, resničnem razumevanju in zavezanosti k postavljanju jasnih, zdravih meja.

Ko je udarila pandemija, je ustavila vse običajne načine osebnega povezovanja. Družine so še vedno potrebovale podporo – pravzaprav bolj kot kdaj koli prej –, vendar običajne poti niso bile več dostopne.

Ustanovitelj podjetja Marko Juhant je z letošnjim aprilom odšel v pokoj, ob tem pa dejal: »Moje znanje in izkušnje boste lahko našli v elektronski obliki na naslovu Vzgoja.si, ki v sodelovanju z mano pripravlja konkretne rešitve za mnoge vzgojne in učne situacije.«

Zato je s pomočjo direktorice podjetja Špele Repovš, ki skrbi za spletne konference, in ekipe Strategic Parenting svoje desetletja dolgo znanje prenesel na splet. Od tistega trenutka dalje je skupnost samo še rasla. Starši s celega sveta so se pridružili, da bi se učili in se povezovali. Z rastjo Strategic Parenting pa se je širila tudi mreža vrhunskih strokovnjakov.

Sodelovali so z Deborah McPhilemy, nagrajeno avtorico in certificirano trenerko čustvene inteligence, ki je z družinami delila svoje znanje o tem, kako razumeti in obvladovati čustva. Pa tudi z Elaine Taylor-Klaus in Diane Dempster, vodilnima glasovoma na področju starševstva otrok z ADHD*, ki odlično razumeta, kako podpirati družine v vzponih in padcih vzgoje otrok z ADHD. 

Kmalu za tem se je skupini strokovnjakov pridružila še Jennifer Kolari, terapevtka za otroke in družine z več kot 30-letnimi izkušnjami, ki družinam pomaga graditi močne in trajne vezi.

undefined

O letošnjih dogodkih: kar 78.000 staršev na eni spletni konferenci

Aprila 2024 so gostili spletno konferenco Empowered Parents Summit, prvi obsežnejši virtualni dogodek. To je bil mejnik. Združili so dr. Shefali Tsabary, Tio Slightham, dr. Vanesso Lapointe in 45 drugih strokovnjakov, ki pokrivajo za starše najpomembnejše teme – duševno zdravje otrok, zasloni in tehnološka odvisnost, težave v šoli in seveda tudi, kako poskrbeti zase.

Dogodek je na družbenih omrežjih dosegel 3,2 milijona ljudi, nanj pa se je prijavilo je več kot 57.000 staršev. S tem so poslanstvo podjetja – pomagati pri vzgoji otrok – razširili širom sveta.

Septembra 2024 so lansirali še spletno konferenco ADHD Parenting Summit, na kateri so sodelovala najbolj zaupanja vredna imena na tem področju, kot so dr. Ed Hallowell, dr. Robert Brooks in Dayna Abraham. Pridružilo se je več kot 78.000 staršev.

Izzivi: zamudno vpisovanje podatkov

undefinedŠpicina rešitev je poenostavila spremljanje delovnega časa, odsotnosti, hibridnega dela in prilagoditev na novo zakonodajo." Leya Repovš


Na začetku poslovanja v WCC niso imeli sistema za evidentiranje delovnega časa in so podatke ročno vpisovali v tabelo. Tudi Leya Repovš, zdajšnja projektna vodja in kadrovnica, je takrat prišla v podjetje kot študentka: »Vpisovali smo vse podatke, vse dopuste in vse ure. Prihode in odhode smo vpisovali v enem dokumentu, dopuste je bilo treba voditi v drugem dokumentu in še v koledarju.«

»Pred leti smo prostore delili s sestrskim podjetjem, ki se ukvarja s turizmom. Takrat smo uvedli tudi Špicino rešitev,« pravi Leya Repovš in dodaja: »To nam je olajšalo pregled ur, pregled nad odsotnostmi zaradi malice, dopustov, bolniškega staleža itn. Nič več nam ni bilo treba vsak dan zjutraj vpisovati točne ure prihoda in ob koncu dela točne ure odhoda. Zdaj se zaposleni bistveno redkeje pozabijo evidentirati.«

Rešitev: evidentiranje po meri mladih

Vsak se evidentira s svojo kartico ali prek aplikacije za delo od doma. Tako so rešili tudi izziv dela na daljavo. Lažji pa je tudi izvoz podatkov o vseh mesečnih delovnih urah zaposlenih. Podatki o odsotnostih, kot so dopusti, so bolj pregledni itn.

undefinedDirektorica Špela Repovš se z zaposlenimi sicer dogovori o dopustih mimo sistema, a to potem zaposleni zabeležijo v Špicino rešitev, da so podatki natančni.


Špicina rešitev jim je omogočila tudi lažjo prilagoditev na novo zakonodajo o evidenci delovnega časa. »Do letos nismo vpisovali odsotnosti zaradi malice, bolniškega staleža in dopustov, ker je v podjetju med nami visoko zaupanje. Zaradi novega zakona pa smo ugotovili, da je tudi to v Špicini rešitvi urejeno preprosto. Meni se na zaslonu prikaže pregledno, kdo je na malici ali na bolniški odsotnosti, na dopustu, na porodniškem dopustu itn.,« pojasnjuje Leya Repovš.

Zaradi hibridnega dela, kar je pisano na kožo večinoma mladim sodelavcem, Leya Repovš v vsakem trenutku na zaslonu vidi, kdo dela v pisarni, kdo na pa daljavo, tj. od doma: »Nič več ne hodimo k sodelavcem v druge pisarne zaman, saj na prvi strani aplikacije vidimo, kdo dela v pisarni, kdo pa ne.«

Zajem podatkov seveda omogoča natančno poročilo o delovnih urah konec meseca. Špicine rešitve pa v WCC še nimajo povezane z računovodskim programom. Poročilo o delovnih urah za zdaj preprosto pošljejo računovodskemu servisu, ki poskrbi za obračun plač. 

undefined

Učinki: različni prihranki

Špicina rešitev je prinesla prihranke vsaj na dveh ravneh. »Posameznik prihrani čas, ker mu ni treba več vpisovati ročno vseh teh podatkov. Kar nekaj časa pa privarčujemo tudi po zaslugi avtomatskih poročil na dnevni in mesečni bazi.«

Direktorica se z zaposlenimi sicer dogovori o dopustih mimo sistema, a to potem zaposleni zabeležijo v Špicino rešitev, da so podatki natančni. Tako organizacijo evidentiranja s Špicino rešitvijo pojasnjuje Leya Repovš. Če o kakšnem podatku ni prepričana, pa jih preverijo mentorji. Skratka, dopuste evidentirajo potem, ko so dogovorjeni. To velja za vse vrste odsotnosti.

Tudi v majhnem podjetju pa se včasih zgodi kaj nepredvidljivega. Leya Repovš: »Imamo grafičnega oblikovalca, ki dela dopoldan. Če v tem času ne uredi vseh stvari, se lahko pogovorimo, kaj še lahko uredi denimo ponoči. Tako ima skupina zjutraj vse pripravljeno, v sistemu pa je vse zabeleženo.«

Med zaposlenimi pa je tudi sodelavka, ki s Špicino rešitvijo lahko dela v Turčiji, kjer trenutno živi.

Ključne prednosti

  1. Izvoz poročil o delovnih urah.
  2. Rešitev za ljudi, ki opravljajo delo na daljavo.
  3. Hiter pregled nad tem, kdo je prisoten v pisarni in kje dela.

*Motnja pozornosti in hiperaktivnosti.